Receptek zsírégetéshez 1.

Receptek zsírégetéshez 1.
Hatfaludy Máté
2015. augusztus 25.

Már régóta szeretnél leadni egy kis fölösleget magadról? Diéták ezreivel találkozol nap, mint nap a különböző magazinokban, de nem tudod, hogy melyik a megfelelő? 

Ha rá is találtál a megfelelő diétára, nehezen tudod eldönteni, hogy melyik is lenne a megfelelő recept, ami nem hizlal, és még finom is, ráadásul nem kell órákat tölteni az elkészítésével?

Ha így van, akkor fellélegezhetsz, mert az alábbiakban néhány finom, egészséges és gyors receptet találsz, ami megkönnyíti nemcsak a „fogyókúrádat”, hanem az egészséges életmódhoz is nagyban hozzájárul.

Elöljáróban azért annyit hadd jegyezzek meg, hogy egy megfelelő zsírégetéshez szánt diéta, makro tápanyagokra lebontva, így néz ki: 2 g/testtömeg kg. fehérje, max. 2,5 g/ testtömeg kg szénhidrát és max. 20 g zsír.(Erről a témáról majd bővebben egy következő cikkben.)

Persze, nem csak ez az egyetlen hatékony módszer létezik, viszont ez egy kipróbált, bevált módszer, amivel megőrizheted az izmaidat, és leadhatsz a zsírpárnákból.

Előétel/reggeli:

Diétás frittata

Diétás frittata

Tápanyagok 1 adagban

Kalória: 152 Kcal, Fehérje: 15 g, Szénhidrát: 10 g,  Zsír: 7 g 

4 adag • 15 perc • kb. 600 Ft/adag

Hozzávalók:

    8 db tojásfehérje

    1 db teljes tojás

    0,7 dl rizstej (vagy zsírszegény tej)

    1 evőkanál kókuszolaj vagy olívaolaj        

    2 gerezd fokhagyma (zúzva)

    1 hagyma vékonyan szeletelve

    150 g zsírszegény rikotta

    1 nagy marék bébispenót

    1 csipet őrölt szerecsendió

    kevés só, bors

Elkészítés:

1. Melegítsd elő a sütőt 200 fokra

2. Egy nagy tálban keverd össze a tojásfehérjét, az egész tojást és a rizstejet (vagy zsírszegény tejet) és tedd félre.

3. Melegítsd fel a kókuszolajat egy serpenyőben (ha szép formájú frittatát szeretnél, akkor ehhez a mennyiséghez egy kb. 25 cm átmérőjű serpenyőt válassz) és kezd el sütni a vékonyra vágott hagymaszeleteket és a fokhagymát, amíg meg nem puhul. Ha megpuhult add hozzá a spenótot és szórd meg a sóval, borssal, szerecsendióval. Süsd pár percig, amíg megfonnyad a spenót. Fontos kiemelni, hogy nem a serpenyőt tesszük majd bele az előmelegített sütőbe, hanem amikor megfonnyadt a spenót, akkor a megpirult zöldségeket és a rikottát, illetve a tojásos keveréket egy hőálló, pl. kis kerek, jénai tálba tesszük bele (a jénait nem fedjük le a fedelével) és abban sütjük meg.

4. Amikor megfonnyadt a spenót öntsd hozzá a tojásos keveréket, majd a rikottát kanállal adagold bele, és tedd be az előmelegített sütőbe. Itt süsd addig, amíg a tojás szépen megszilárdul (ez kb. 8 percet vesz igénybe). Amikor kész 4 egyenlő szeletre vágva tálald.

Főétel:

Narancsos lazac sült zöldbabbal

Narancsos lazac sült zöldbabbal

Tápanyagok 1 adagban

Kalória: 327 Kcal, Protein: 38 g, Szénhidrát: 8 g, Zsír: 15 g

4 adag 25 perc kb. 700 Ft/ adag.   

Hozzávalók:

    4 szelet lazac (egyenként kb. 180g)

    1/2 narancs

    450 g zöldbab

    300 g koktélparadicsom

    3 evőkanál olívaolaj

    1 teáskanál chili por

    1/2 teáskanál reszelt narancshéj

    1/2 teáskanál őrölt kömény

    1/2 teáskanál paprika

    1/4 teáskanál só

    1/4 teáskanál őrölt koriander

    1/8 teáskanál fekete bors

    2 gerezd fokhagyma (opcionális)

    só, bors

Elkészítés:

1. A pontosan kimért fűszereket tedd egy tálba. A fél narancs héját reszelt bele, majd csak annyi narancs levét facsard belé, hogy krémes állagot kapj. Jól keverd el és adj hozzá sót és egy leheletnyi borsot és egy fél evőkanál olívaolajat is. Ezzel a fűszeres keverékkel kend be a lazacszeleteket.

2. Felforrósított serpenyőbe helyezd a lazacszeleteket és süsd mindkét oldalán 4-4 percig. Közben ellenőrizd, mert a sütési időt befolyásolja a lazac vastagsága. Közben a sütőt melegítsd elő 200 fokra.

3. Egy tepsit bélelj ki alufóliával (a könnyebb takaríthatóság végett). Öntsd bele a maradék olívaolajat, majd szórd bele a megtisztított zöldbabot és a koktélparadicsomokat. Ha szereted, reszelj hozzá 2 gerezd fokhagymát is. Mindezt szórd meg sóval, borssal és jól forgasd össze a tepsi alján lévő olajjal. Tedd az előmelegített sütőbe és süsd 15 percig.

Desszert:

Epres-zabpelyhes smoothie

Epres-zabpelyhes smoothie

Tápanyagok 1 adagban

Kalória:250, Fehérje: 7g, Szénhidrát: 35g,  Zsír: 2g 

4 adag •  10 perc •  kb. 700 Ft.

Összetevők:

    100 g apró szemű zabpehely

    400 ml zsírszegény natúr joghurt

    250 ml rizstej / mandulatej

    400 g eper megpucolva

    2 tk. méz / stevia ízlés szerint

Elkészítés:

1. Daráld le a zabpelyhet egy turmixgépben. Ez a lépés nagyon fontos, mert ettől lesz a smoothie-nak lágy a textúrája!

2. Majd öntsd a turmixgépbe a többi hozzávalót is, és turmixold addig, amíg teljesen egynemű nem lesz.

Remélem, elnyeri tetszéseteket ez a cikkem. A következő részben, újabb kalóriaszegény, izomépítéshez, és zsírégetéshez is alkalmas recepteket fogtok találni.

Ízlelő bimbókat izzítani Hölgyeim és Uraim!