Alacsony szénhidráttartalmú nassolnivalók

Alacsony szénhidráttartalmú nassolnivalók
Sándor Alexandra Valéria
2016. október 25.

Hagyj fel a „bűnözéssel”, hiszen egészséges és finom falatok közül is választhatsz, ha két étkezés között megéhezel!

Alma sajttal

A szendvicspálcikára szúrt almakockákon díszelgő apró sajtdarabkák könnyed, mégis tápláló csemegét jelentenek, ha betartod a mindenre érvényes alapszabályt: ne vidd túlzásba őket! Az értékes fehérjék, zsírok és rostok szerencsére már kis mennyiségnél is kellemesen eltelítenek. Ráadásul a különböző alma- és sajtfajták együttese más és más élményt jelent.

 

Extrudált kenyér avokádókrémmel

A ropogós szelet egészen új értelmet nyer, ha érett avokádóból készült friss krémmel kened meg. Bónuszként egyszeresen telítetlen zsírsavakhoz juttatod a testedet, amelyek kutatások szerint bizonyítottan hozzájárulnak a szív- és érrendszeri panaszok kockázatának csökkentéséhez.

 

Görög joghurt uborkával

A joghurt természetesen savanykás aromájához nemcsak az édes íz illik! Próbáld ki, hogy milyen, amikor lédús uborkaszeleteket teszel bele. Az extra adag fehérjével szolgáló finomság akár a híres mediterrán tzatziki önmagában fogyasztható változata is lehet.

 

Pulykasonka rolád

A pulykasonka nem csupán szendvicsbe jó! Ha apró zöldségdarabkákkal megtöltve roládot tekersz belőle, natúr joghurttal vagy mustárral készült öntettel ízesítheted. Salátalevéllel tálalva szuper vendégváró csemege!

 

Túró gyümölccsel

A hagyományos túró vagy a szemcsés friss sajt zsírszegény változata ízre és állagra is első osztályú desszertélményt nyújt – csak éppen sokkal többet szabad enni belőlük, mint a finomított nassolnivalókból. Igazi fehérjebombát biztosítanak minimális zsírral és szénhidráttal. Friss gyümölccsel még jobbak!

 

Mogyoróvajas zeller

A mogyoróvajjal leheletvékonyan megkent ropogós zellerszárak különleges harmóniája hamar a kedvenceddé válhat. Válassz hozzá olyan kennivalót, ami minél kevesebb adalékanyagot tartalmaz! Hálás lesz a szervezeted a benne lévő többszörösen telítetlen zsírokért és E-vitaminért.

 

Felturbózott tojás

A főtt tojás klasszikus „gyúrós” csemege, csak éppen elég könnyű ráunni az ízére. Ha már egyhangúnak érzed, de a tápérték mégis kellene, akkor vágd félbe keresztben, és kend meg egy kis piros arannyal – akár csípős fajtával, ha azt szereted!

 

Diákcsemege

A magvak minden idők legnagyobb slágerei, ami a nassolnivaló-toplistát illeti. Tanulmányok szerint bizonyítottan tovább élnek, akik egy kis marék dió- vagy mogyorófélét is elfogyasztanak a napi táplálékbevitel részeként. A bennük lévő omega-3 zsírsavak és vitaminok miatt bőven megéri bevállalni ekkora kalóriamennyiséget.

 

Zöldség chips

Tudtad, hogy egy csomóféle hajszálvékonyra szeletelt zöldségből készíthetsz otthon egészséges chips-et? Nincs más dolgod, mint 150 fok körüli hőmérsékleten ropogósra sütni őket egy icipici olívaolaj és egy csipetnyi tengeri só kíséretében.

 

Hummusz kaliforniai paprikával

Bár úgy tűnhet, de a hummusz mégsem lépett frigyre a magas szénhidráttartalmú pitával. Kóstold meg piros kaliforniai paprika csíkokkal, amiket még nagyobb élvezettel mártogathatsz bele, ráadásul legalább annyira passzolnak az ízéhez!

 

Tonhallal töltött paradicsom

Ha salátaágyon találod, akkor ez tulajdonképpen egy tonhalas szendvics lesz kenyérféle nélkül. Fogj egy nagy paradicsomot, vájd ki a belsejét, és kanalazd bele a sós létől lecsöpögtetett tonhalat, hogy utólag még kedvedre fűszerezd egy kicsit!